E-Tohum tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Startup İstanbul 2017 etkinliği 20-23 Ekim arasında Maslak Uniq Hall’da gerçekleştirildi. Toplamda dört gün süren etkinliğe, 80’den fazla ülkeden 4 bini aşkın ziyaretçi katıldı. Radore bölgenin en önemli girişimcilik etkinliklerinden biri olan Startup Istanbul’a bu yıl üçüncü kez sponsor oldu.

Radore’nin etkinlik öncesinde sosyal medya kanalları üzerinden yapılan kampanyayla, 10 kişiye Startup İstanbul 2017 bileti hediye edildi. “Start-up uçmak ister” konseptiyle etkinlikte yer alan Radore, 23 Ekim’de etkinlik alanında kurduğu standıyla da büyük ilgi topladı. Ziyaretçiler Radore’nin girişimlere sunduğu Start-up Pack ve içerdiği servisler hakkında bilgi aldılar.

Radore, girişimcilere profesyonel destek sağlayan kurumların* bünyesinde gerçek bir şirket ya da çalışan bir ürüne sahip olan girişimlere, Radore Start-up Pack servisiyle bir yıl boyunca ücretsiz destek oluyor. Girişimler Radore Start-up Pack ile toplamda 85.000 USD değerindeki BT hizmetlerinden faydalanabiliyorlar.

*Bilkent Cyberpark, İTÜ Çekirdek, İTÜ Ginova, KOOP – The Fintech Hub, KWORKS, StartersHub, SUCOOL, Üsküdar Fikir Sanat Merkezi, Workup, Yıldız Teknopark

Detaylı bilgi: radore.com/startup

 

50’nin üzerinde konuşmacı ve 500 yatırımcının binlerce girişimciyle bir araya geldiği bu önemli etkinlikte, Startup İstanbul Challenge yarışmasının kazananları da belirlendi. Yarışmadan başarıyla çıkan girişimler sırasıyla Advancio Interactive, Momy HelperHomade ve Wolves Interactive oldu.

Advancio Interactive şubesiz bankacılık çözümleri üretiyor. Momy Helper, Arap ülkelerindeki anneleri sağlıklı çocuk yetiştirme konusunda profesyonel şekilde Arapça destek sunuyor. Homade ise organik kent çiftlikleri ve ev aşçıları ile birlikte çalışarak kullanıcılara organik ürünler sunuyor. Wolves Interactive ise online oyun alanında çalışan İstanbullu bir girişim.

İlham veren sunumlarıyla girişimcilere ve yatırımcılara rehberlik eden birçok konuşmacı etkinlikte yer aldı. Startup İstanbul’un önemli misafirlerinden biri de Elon Musk’tan önce Tesla’ya yatırım yapmış olan Silikon Vadisi’nin en önemli start-up yatırımcılarından Tim Draper oldu. Draper Üniversitesi’nin kurucusu olmasının yanında Skype ve Hotmail’in de yatırımcısı olan Tim Draper etkinlikle katılımcılara Silikon Vadisi deneyimlerini anlattı.

Etkinlik boyunca Radore’nin standına ilgi yoğundu. Standa uğrayarak Radore’nin twitter hesabını takip eden katılımcılar arasından bir kişi Dell tablet kazanma şansını yakaladı. Radore standından promosyon olarak dağıtılan kâğıt uçaklar ise etkinlik alanında eğlenceli anlar yaşanmasına neden oldu. Start-up Pack hakkında bilgi alan ziyaretçilere stres topu ve çeşitli promosyon malzemeleri hediye edildi.

Startup İstanbul etkinliğiyle ilgili fotoğraflar için sosyal medya (FacebookTwitterInstagram) hesaplarımıza da göz atabilirsiniz.