Radore

Yönetilen Hizmetler

 • Performansı #radoreyesor

  HTTP Caching, ziyaretçilerin web sitenizin içeriğine depolanmış önbellekten erişmesini sağlar. Böylece daha fazla ziyaretçiye servis verebilme imkanı sunar.

  Bilgi Al
 • Performansı #radoreyesor

  Load Balancing gelen trafiği sunucularınız arasında dağıtır, tam yedeklilik avantajı sunar ve sunucu performansını üst seviyeye taşır.

  Bilgi Al
 • Güvenliği #radoreyesor

  DDoS hizmeti, saldırı konumuna göre devreye giren iki farklı servisi ile tüm network’ünüzü koruma altına alır.

  Bilgi Al
 • Güvenliği #radoreyesor

  Firewall servisi ile sunucu trafiğinizi yönetebilir, IPsec/SSL VPN ile sunucunuza güvenli bir şekilde erişebilir, IPS ile tam koruma sağlayabilirsiniz.

  Bilgi Al
 • Yedeklemeyi #radoreyesor

  Yedekleme Servisleri 1 Gbit/s kapasiteli bağlantı ile VLAN yapısı üzerinden çalışır, internet hattınızı kullanmaz.

 • Yönetim Servisleri ve Diğer Servisler

  Standart servislere ek olarak müşterilerin ihtiyaçlarına göre sunulan yönetim servisleri ve hizmetleri aşağıda belirtilmiştir. Yönetim servisleri proje ve teklif aşamasında detaylandırılmaktadır. Müşteriler aylık paket veya saatlik hizmet olarak bu servislerden yararlanabilmektedir.

Network Servisleri

Projelendirme ve Kurulum

Artık Radore Network Servisleri’nin sunduğu avantajlar ile sunucularınızın güvenliğini sağlarken aynı anda performans sorunlarını ortadan kaldırabilirsiniz. Servislerin içerdiği güvenlik uygulamaları ile cloud ya da fiziksel sunucularınızı pratik ve hızlı bir şekilde koruma altına alabilir, istenmeyen trafiği engelleyebilirsiniz. Performans uygulamalarını tercih ederek ağınızı optimize edebilir, kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye çekebilirsiniz. Güvenlik ve Performans Uygulamaları’ndan yararlanmak için sunucunuzu seçtikten sonra Konfigürasyon Sayfasındaki Güvenlik ve Performans seçeneğini kullanabilirsiniz.

Güvenlik Uygulamaları

Altyapı yatırımı gerektirmeyen Network Güvenlik Uygulamaları ağınızı farklı saldırı türlerine karşı korur. Donanım elemanları tam yedekli (HA- High Availability) çalıştığı için kriz anında diğer donanım kesinti olmadan kısa sürede devreye girer. Güvenlik Uygulamaları ile istenmeyen trafiği denetleyebilir, altyapı kaynaklarınızı yönetebilir, zamandan ve bütçeden tasarruf edebilirsiniz.

Network Güvenlik Uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Firewall

Firewall

İnternete açık ağ ve sunucuların yetkisiz erişimlerle karşılaşacağı sorunlar önemli maddi kayıplara, marka değerinde düşüşe ve müşteri memnuniyetinde telafisi güç kayıplara neden olabilir. 2.000’den fazla saldırı türüne karşı koruma sağlayan Firewall Hizmeti ile network trafiğini kaynak/hedef IP, protokol (UDP, TCP) ve port bazlı düzenleyip, hizmetlerinizin kalitesini koruyabilirsiniz.

IPS (Intrusion Prevention System)

IPS (Intrusion Prevention System)

IPS servisi sunucularınıza erişebilen kötü niyetli trafiği tespit eder ve 2.000’den fazla saldırı türüne karşı koruma sağlar. Hizmetlerinizi IP, port ve protokol bazlı sabit kurallar ile koruma altına aldıysanız, bir sonraki adımda IPS (Intrusion Prevention System) servisimizi kullanarak güvenlik standartlarınızı bir üst seviyeye çekebilirsiniz.

VPN

VPN

VPN hizmeti ile sunucularınızın yer aldığı ağa uzaktan bağlanabilir, her yerden kendi ağınızda çalışabilmenin konforunu yaşayabilir, servislerinize erişebilen kullanıcıları tanımlayabilirsiniz.

VPN servisimiz SSL VPN, Site-to-Site VPN, SSL Site-to-Site VPN olmak üzere 3 ayrı şekilde sunulmaktadır.

VDOM

VDOM

Radore’nin sunduğu VDOM hizmeti ile sınırsız sayıda IPsec/SSL VPN kullanıcısı tanımlayabilir, Site-to-Site VPN ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Size tanımlanan kullanıcı bilgileri ile VDOM Firewall servisine erişerek tüm güvenlik işlemlerini kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Böylece altyapı yatırımı ve bakım masrafına gerek kalmadan size özel sanal Firewall servisinizi kullanabilirsiniz.

DDOS

DDOS

Radore’nin DDoS (Distributed Denial of Service) saldırılarına karşı sunduğu koruma hizmeti, Türkiye merkezli ziyaretçilere sahip müşterilerimiz gözetilerek tasarlanmıştır. Saldırı anındaki trafiğin Türkiye’nin içinde veya dışında bir kaynaktan gelmesi durumuna göre, birbirinden bağımsız çalışan 2 farklı servis, birbirini tamamlayacak şekilde devreye alınır.

Bilgi Alın

Yönetilen Hizmetler

Projelendirme ve Kurulum

Projelendirme ve Kurulum

Radore’de barındırılması planlanan projenin altyapı analizi sistem yöneticileri tarafından müşterinin paylaştığı detaylı ön bilgiler ışığında yapılır. Teklif ve onay sürecinin takiben yine sistem yöneticileri tarafından projenin altyapı kurulumu tamamlanır, testleri gerçekleştirilir ve proje canlıya alınır. Projenin canlıya alınmasının ardından izleme hizmetleri ile projenin performansı takip edilir.

Bilgi Al
 

İzleme (Monitoring)

Servis Bakım & Performans

Servis, Bakım, Performans

Sunucularda kurulmuş olan servislerin çalışma süreleri, ping ve http servisleri Argus ve PRTG aracılığı ile izlenerek sunucu performansı takip edilir. Müdahale gerektiren durumlarda sistem yöneticileri devreye girer. Projenin özelliğine göre farklı servisler için de izleme hizmeti verilir.

Trafik

Trafik

Sunucuların kullandığı veri trafiği günlük, haftalık ve aylık olarak MRTG ile takip edilir. STG (SNMP Traffic Graphic) yazılımı ile sunucunun bağlı bulunduğu portlar 7/24 gözlem altındadır. Cacti ile yapılan port izlemeleri müşteriler tarafından id.radore.com’dan da takip edilebilir.

Sunucu Kaynağı

Sunucu Kaynağı

Sunucuların işlemci, RAM, disk gibi bileşen kaynaklarına ait izleme SNMP protokolü üzerinden Cacti aracılığı ile gerçekleştirilir. Yönetim servisi alan müşterilerin sunucu performansları bu hizmet ile takip edilir ve gerekli aksiyonlar önceden alınır. Ayrıca müşteriler bu hizmeti id.radore.com’dan da takip edebilir.

Bilgi Al

Sunucu Yönetimi

Sunucu Yönetimi

Sunucuda çalışan işletim sistemi, servis ve bileşenlerinin güncelleme ve diğer uygulamaları sistem yöneticileri tarafından analiz edilir. Sunucu performansı için gerekli olan optimizasyon ve iyileştirmeler periyodik kontroller ile gerçekleştirilir.

Bilgi Al

Radore Yedekleme Servisleri

Yedekleme

Fiziksel ve R-Cloud sunucularınızı yedekleyerek dijital operasyonlarınızı garanti altına alabilirsiniz. Windows, ESXi ve Linux tabanlı işletim sistemleri kullanan fiziksel sunucular ve R-Cloud sunucuları için tasarlanan Radore Yedekleme Servisleri, Deduplication ve Compression teknolojileri ile verilerinizi %90’a kadar sıkıştırarak yüksek verim ile düşük maliyet avantajını birlikte sunar. 20 Gbit/s hıza ulaşan yedekleme network’leri ile yedekleme süresi oldukça kısalır.

Radore Yedekleme Servisleri sunucunuz için mümkün olan en yüksek performansı sunmak için vRanger Pro yazılımını kullanır. Linux tabanlı sunucular için R1Soft yazılımı tercih edilir.

Yedekleme işlemleri 1Gbit/s kapasiteli bir bağlantı ile yedekleme için tasarlanmış VLAN yapısına aktarılır. Böylece internet erişiminiz süreçten etkilenmez. vRanger Pro ile alınan her yedekleme, şehir dışında bulunan DR4100 Disk Backup Appliance’a da aktarılır. Böylece yedeklerin bulunduğu birincil yedekleme altyapısında sorun meydana gelmesi durumunda, yedeklerin güvenli bir şekilde korunduğundan emin olunur.

Radore Yedekleme Servisi’nden yararlanmak için sunucunuzu seçtikten sonra konfigürasyon sayfasının en altındaki Yedekleme seçeneğini kullanabilirsiniz.

Bilgi Al
Yedekleme

Felaket Kurtarma

Felaket Kurtarma

Felaket Kurtarma (Disaster Recovery) iş sürekliliğini amaçlar. Bu hizmet ile bir uygulamaya ait BT altyapısının bulunduğu lokasyonda deprem, sel vb. bir doğal felaketin meydana gelmesi durumunda altyapı en kısa sürede başka bir lokasyonda faaliyete geçirilir ve devamlılık sağlanır.

Radore, felaket kurtarma hizmeti dahilinde, BT altyapısının birebir aynı veya optimize edilmiş versiyonunun farklı şehirlerdeki veri merkezlerinde kurularak konumlandırılması ve izlenmesini yönetmektedir.

Bilgi Al

Lisans Kiralama

Lisans Kiralama

Microsoft, Odin, cPanel, DirectAdmin, MaestroPanel, CloudLinux, LiteSpeed ve benzeri birçok üreticinin işletim sistemi, kontrol paneli ve veri tabanı lisanslamaları sunucu barındırma ve kiralama hizmetleri dahilinde sunulmaktadır.

Bilgi Al

Yeniliklerden haberdar olmak için
Radore e-bültene üye olun!