• İnternet mi? Ulaşılabilirlik mi? Esneklik mi? Hesaplı olmak mı? Güven mi? Erişilebilirlik mi? Hız mı? Pratiklik mi? #radoreyesor

 • Cloud'u #radoreyesor

  Güvenli ve Hızlı Yedekleme
  Yedekleme Hizmeti ile cloud sunucunuz R-Cloud altyapısına özel Dell DR4100’de
  yedekli network üzerinden 10 Gbit/s hızında yedeklenir.

 • Cloud'u #radoreyesor

  Kesintisiz Erişilebilirlik Avantajı (High Availability)
  R-Cloud’un fiziksel altyapısında sorun yaşanırsa cluster yapının ve bağlantı yedekliliğinin sağladığı avantajlar sayesinde cloud sunucunuzda hizmet kesintisi yaşanmaz.

 • Cloud'u #radoreyesor

  Hybrid Network Avantajı
  R-Cloud hybrid network’ünde cloud sunucunuza özel tanımladığımız VLAN ile Radore’de barındırılan fiziksel ve diğer cloud sunucularınız entegre çalışır.

Hizmet Paketleri

 • R-OnApp

  52 TL/Ay 'den başlayan fiyatlarla
  (KDV Dahil)
  • 1 CORE
  • 1 GB RAM
  • 20 GB HDD
  • OnApp Altyapı
  DETAYLI BİLGİ
 • R-Cloud

  144 TL/Ay 'den başlayan fiyatlarla
  (KDV Dahil)
  • 1 CORE
  • 1 GB RAM
  • 20 GB HDD
  • VMware Altyapı
  DETAYLI BİLGİ
 • R-Enterprise

  Sanal Veri Merkezi

  VMware vSphere'in resource pool yaratabilme özelliğiyle CPU, RAM, disk ve vSwitch bileşenlerini kullanarak kendinize ait sanal veri merkezinizi yaratabilirsiniz.

  DETAYLI BİLGİ

R-Cloud

Public Cloud

Günlük 20.000’e kadar ziyaretçi alan web sitelerini bu platformda barındırabilir, terminal server, muhasebe programı, e-mail sunucusu, dosya depolama sunucusu ve DNS sunucusu ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Şimdi ihtiyaçlarınıza özel sunucunuzu oluşturun.

Sunucunu Oluştur
Public Cloud
R-OnApp Cloud

R-OnApp Cloud

R-OnApp Cloud

R-OnApp Cloud ile küçük veya orta ölçekli web sitelerini bu platformda barındırabilir, terminal server, muhasebe programı, e-mail sunucusu, dosya depolama sunucuları, DNS sunucusu, VPN sunucusu ve son olarak proje yönetimi, arıza takibi, CRM vb. küçük veya orta ölçekli uygulama sunucuları ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Sunucunu Oluştur

R-Enterprise Cloud

R-Enterprise Cloud

Sektörde en yoğun kullanılan sanallaştırma programı olan VMware vSphere’in kaynak havuzu (resource pool) yaratabilme özelliği ile, R-Enterprise Cloud’da size tahsis edilen CPU, RAM, Disk ve vSwitch bileşenlerini kullanarak sadece size özel bir kaynak havuzu yaratıyoruz. Böylece kendinize ait bir sanal veri merkezine sahip oluyorsunuz. Ayrıca diğer müşterilerimizin sunucularıyla bağlantısı bulunmayan, yine sizin özel kullanımınız için 2 adet vSwitch sunuluyor. Bunlardan birini uplink (internet) için, diğerini ise lokal bağlantılarınız için kullanabilirsiniz. R-Enterprise Cloud ile, kaynaklarınızın izin verdiği miktarda sanal sunucuyu size özel yaratılan kaynak havuzu içinde açarak kendi Cloud platformunuzu dilediğiniz gibi yönetmenin rahatlığını yaşayın.

Kaynağını Oluştur
R-Enterprise Cloud

Genel Özellikler

Radore cloud servisleri, belirlediğiniz kaynakların (CPU, RAM, Disk) elastik kullanımını sağlayarak kendi cloud sunucularınızı oluşturmaya olanak tanır. Platformun bulunduğu sanallaştırma ve ağ hizmetleri Radore tarafından sağlanır. R-Cloud, R-OnApp Cloud ve R-Enterprise Cloud’da sunucu platformunu oluştururken teknik altyapı ile ilgili herhangi bir yatırım yapmak ya da insan gücü istihdam etmek gerekmez. Cluster yapısının sağladığı “High Availability” sayesinde sistem sürdürülebilirliği maksimize edilmiştir. Network altyapılarında kullanılan switch’lerin portları 10 Gbit/s kapasitelidir.
R-Cloud ve R-Enterprise Cloud’un depolama altyapısında DELL Compellent SC9000 serisi (Fibre Channel), sunucu altyapısında DELL PowerEdge M600 serisi, ağ altyapısında Brocade ve DELL switch’ler, sanallaştırma platformu için ise VMware altyapısı kullanılmaktadır.

R-OnApp Cloud’un depolama altyapısında ise DELL SC8000 serisi FC multi-tier storage, ağ altyapısında Blade şasisi üzerinde bulunan iki adet DELL switch, sunucu altyapısında DELL PowerEdge 420 serisi kullanılmaktadır.

Elastik Kaynak Kullanımı

Sanal sunucuların CPU, RAM, DISK kaynakları tekrar başlatma işlemi gerektirmeden arttırılabilir.
(R-OnApp Cloud hariç.)

Hızlı ve Güvenli Yedekleme

Yedekleme hizmetimizden yararlanırsanız, sanal sunucuları, Dell DR4100 Disk Backup Appliance’da yedekli network üzerinden 10 Gbit/s hızında performans kaybı yaşanmadan yedeklenir.

Yüksek Erişilebilirlik

Cluster yapısının ve internet erişim yedekliliğinin sağladığı “high availability” sayesinde sistem sürdürülebilirliği maksimize edilmiştir.

Standart Servisler

Radore Veri Merkezi'nin, Cloud Sunucu hizmetinde aşağıdaki servisler standart olarak sunulmaktadır.

 • Kiralanan IP adreslerinin switch ve router'lara tanımlanması
 • VMware vSphere Client veya OnApp sunucu yönetim arayüzünün kullanılması
 • Konfigürasyon sayfasında tanımlı işletim sistemleri ve yazılımların kurulması. Ayda en fazla 1 kez olmak üzere yeniden kurulması
 • Radore kaynaklı sunucu erişim ve performans problemlerinin tespit edilmesi ve çözülmesi
 • Radore kaynaklı network problemlerinin tespit edilmesi ve çözülmesi (Hız problemleri, paket kayıpları, IP ve gateway kontrolü)
 • RDNS (Ters DNS) işlemlerinin yapılması
 • Premium DNS yapısı üzerinde DNS oluşturulması ve düzenlenmesi
Radore bilgi güvenliği kuralları gereği yönetim hizmetine dahil olmayan Cloud ve servislere ait kullanıcı adı/şifre bilgileri saklanmamaktadır. Cloud kurulumu sonrasında oluşabilecek işletim sistemi ve yazılım kaynaklı aksaklıklar Radore’nin sorumluluğunda değildir.

Sıkça Sorulan Sorular

Cloud hizmetimiz ile ilgili sıkça sorulan sorular ve cevapları aşağıdadır.
Daha fazla bilgi için Jet Destek sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sunucularınız nerede bulunuyor?
Sunucularımız, Metrocity Alışveriş Merkezi’nde bulunan Radore Datacenter’da barındırılmaktadır.
R-Cloud hizmetinize dahil olan standart servisler nelerdir?
Kiralanan IP adreslerinin switch ve router’lara tanımlanması ve VMware Sphere Client sunucu yönetim arayüzü kurulumu bu hizmet dahilinde sunduğumuz servislerdir.
Ayrıntılı bilgi için tıklayın.
Sunucumun trafik/bandwidth raporlarını izleyebileceğim bir servis sunuyor musunuz?
Evet, Radore ID’de ilgili sunucu sayfasına ulaşıp (Ana Sayfa > Hesaplarım > Hesap Detayı), sunucunun kullanmış olduğu saatlik, günlük, haftalık ve aylık trafik (bandwidth*) raporlarını görebilirsiniz.
Saldırı gelmesi durumunda gerçekleştirdiğiniz işlemler nelerdir?
Saldırı olması durumunda; saldırı alan IP adresi, saldırı aldığı lokasyona göre ilk önce yurt dışı erişimine kapatılır. Eğer IP’ye saldırı, yurt içi bir lokasyondan geliyorsa saldırı sona erene kadar IP’nin yayını kesilir.

Referanslar

Yeniliklerden haberdar olmak için
Radore e-bültene üye olun!