12 Eylül 2012, Çarşamba günü www.habervaktim.com adresli web sitesi içerisinde yer alan “İtü Sözlük’te skandal üstüne skandal” isimli haberde, firmamız Radore Hosting Telekomünikasyon Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve yetkililerinin ismi, www.itusozluk.com adresli web sitesinin sahibi ve işleteni olarak geçmektedir. Ancak firmamızın ve yetkililerinin, “İtü Sözlük” isimli web sitesinin yönetimi ve işletmesi ile hiçbir bağı bulunmamaktadır.

Firmamız, www.itusozluk.com adresli web sitesinin içerik değil, yer sağlayıcısıdır ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nca YS-27 lisans numarası ile yetkilendirilmiştir. Yer sağlayıcılık hizmeti kapsamında, bahsi geçen web sitesine yalnızca sunucu kiralama ve internet erişim hizmeti sağlanmaktadır. Bu sunuculara yazılım seviyesinde müdahale etme, yayınlanan içeriği çıkartma ya da silme gibi yetkilerimiz bulunmamaktadır. Sağlanan hizmetin doğası gereği, sunuculara yazılım ya da içerik seviyesinde müdehale etmemiz teknik olarak mümkün değildir.

İtü Sözlük’te yayınlanan içerikler ile ilgili şikayetlerin, İtü Sözlük’ün yönetimine yapılması gerekmektedir.

www.habervaktim.com adresli web sitesinde yayınlanan, konu ile hiçbir ilgimiz olmadığı halde firmamızı ve firma yetkililerimizi adları, soyadları ve firma adresimiz ile birlikte hedef gösteren “İtü Sözlük’te skandal üstüne skandal” başlıklı haber ile ilgili hukuki süreç başlatılmıştır.

Saygılarımızla,
Radore Hosting Telekomünikasyon Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi