İçerisinde bulunduğumuz dijital çağın en önemli konularının başında verimlilik geliyor. Veri merkezleri de doğaları gereği verimlilik anlamında oldukça geniş bir hareket alanına sahip. Sunucular, enerji, insan kaynakları ve daha pek çok değişken üzerinde geliştirmeler yapmak, daha yüksek verimlilik sağlayacak çözümlere başvurmak mümkün.

Radore’nin bu alandaki çalışmaları, sanallaştırma ve bulut bilişim alanında dünyanın en önemli firmalarından biri olan VMware’in iş ortağı olmasıyla birlikte bir adım daha ileri taşınmış oldu.

Peki VMware nedir ve neler sağlar?

VMware Nedir?

1998 yılından bu yana sanallaştırma alanında faaliyetlerini sürdüren şirket, bu alandaki en köklü isimlerden biri. Kullanıcıların sanal sistemler oluşturmalarını sağlayan çözümleri dünyanın dört bir yanında yaygın olarak kullanıyor.

Sektörde en çok tercih edilen sanallaştırma çözümü olan VMware, Radore’nin de müşterilerine sunduğu çözümler arasında. Örneğin R-Enterprise Cloud’da Radore müşterileri, kendilerine ayrılan CPU, RAM, disk ve vSwitch bileşenleri sayesinde sadece kendilerine özel kaynak havuzlarına sahip olabiliyor.

Bu ve benzeri sanallaştırma çözümlerinin temel iki önemli avantajı bulunuyor. Bunlardan ilki tasarruf ve verimlilik. Sanallaştırma sayesinde hem fiziksel yer, hem de enerji tasarrufu sağlamak mümkün. Yönetimi kolaylaştıran sanallaştırma aynı zamanda var olan kaynakların daha sağlıklı yönetilmesini sağlıyor. İkinci önemli avantajı ise olağanüstü durumlarda verilerin sanallaştırma sayesinde yedekleme ve felaket kurtarma gibi işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi.

Radore ve VMware İş Ortaklığı

Radore’nin VMware iş ortaklığı ile tüm bu avantajlara sahip olmanız mümkün. Bu iş ortaklığı sayesinde VMware ile çok daha yakın bir şekilde çalışan Radore, ihtiyacınız olan sanallaştırma çözümlerini, sizin için en verimli koşullarda sunuyor.

Radore ve VMware iş birliği, vCloud Air Network (vCAN) programı dahilinde gerçekleşiyor. VMware teknolojilerini kullanan bulut servislerini içeren vCAN, VMware’in uzun zamandır büyük önem verdiği ve özellikle de son zamanlarda odağını yoğunlaştırdığı bir büyük ekosistem. VMware vCloud Air servisi üzerine sunulan vCAN’e dahil olan on binlerce servis sağlayıcı bulunuyor. Bu servis sağlayıcılar da vCAN sayesinde pek çok farklı bulut hizmetini kullanıcılarına sunabiliyor.

vCenter Server 6 Standard ve vSphere 6 Enterprise Plus

Radore’nin WMware iş ortaklığı çerçevesinde müşterilerine sunduğu iki önemli ürün var. Bu iki ürün de farklı ihtiyaçlara yanıt veriyor.

vCenter Server 6 Standard, sanallaştırılmış sunucularınızı kolay bir şekilde yönetebilmeniz için VMware tarafından geliştirilmiş yeni nesil bir yönetim sistemi. Sanallaştırma konusunda ileri seviye özelliklere sahip olan vCenter Server yüksek erişilebilirlik, güvenlik, otomasyon, işlem gücü, depolama ve network konularında farklı becerilere ve çözümlere sahip.

vSphere 6 Enterprise Plus da, yine VMware’in sunduğu sanallaştırma çözümlerinin temelini oluşturan vSphere ailesinin en gelişmiş çözümlerinden biri. Her çaptan işletme için performans ölçümleme ve kapasite yönetimi seçeneklerine sahip olan vSphere 6 Enterprise Plus, kullanıcılara bir yandan donanım yatırımlarında büyük faydalar sağlarken, diğer yandan ise performans sorunlarını proaktif bir şekilde tespit edebiliyor ve kaynakların en verimli şekilde kullanılmasını sağlıyor.

VMware iş birliği ile Radore’nin sizlere sunduğu sanallaştırma ve bulut çözümleri artık daha da geniş seçeneklere sahip. Sizin için en uygun çözümünün hangisi olduğunu öğrenmek için ise tek yapmanız gereken Radore ile iletişime geçmek