Geçen yıl sektör tarafından yoğun ilgi gören ve dünyanın en iyi Kullanıcı Deneyimi odaklı konferansları arasında gösterilen “UX Alive Konferansı” bu yıl 11-12-13 Mayıs tarihlerinde İstanbul Wyndham Grand Levent’de ikinci kez düzenlendi. Radore’nin “Bronze Sponsor” olarak yer aldığı etkinlikte; Kullanıcı Deneyimi Tasarımı alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden uzman kişiler konuşma yapmak ve workshop’lar gerçekleştirmek için katılımcılarla buluştu.

Bu yıl konferansta yer alan firmalar arasında Paypal, MailChimp, Google, Microsoft, Mule, Garanti ve Smashing Magazine bulundu. Omnichannel, fintek, e-ticaret, mobil, dijital medya, içerik, startup, UX metodolojisi, optimizasyon, servis tasarımı gibi konular UX Alive Konferansı’nın ana başlıkları arasında yer aldı. Geçen yıl yoğun ilgi gören Smashing Magazine’nin kurucusu Vitaly Friedman bu yıl da konuşma yapmak ve Premium Workshop düzenlemek için İstanbul’daydı.

3 gün süren konferansın ilk gününde “How is it made” (Nasıl yapılıyor) ve “Strategy” (Strateji) olmak üzere iki ayrı oturumda konuşmalar gerçekleşti. Konferansın ikinci ve üçüncü günlerinde ise daha etkileşimli ve verimli bir konferans deneyimi yaşatmak adına zengin içerikleri ile workshop’lar düzenlendi. Workshop’larda; Kullanıcı Deneyiminde Kariyer Gelişimi, Optimizasyon, Kullanıcı Deneyimi Stratejisi, Mobil Uygulamalar, E-Ticaret, Bankacılık, Finansal Teknoloji” gibi konular odak noktası oldu. Konferansın son akşamında ise Atölye İstanbul ve UX Alive ortaklığı ile “Workshop@night” (gece atölyesi) konsepti çevresinde “Nesnelerin İnterneti (IoT) Kullanıcı Deneyimi” üzerine gece workshop’u düzenlendi.

Konferansta yer alan “UX Career” standında UX (Kullanıcı Deneyimi) konusunda kariyer hedefleri olan veya mevcut UX kariyerini üst basamaklara taşımak isteyen katılımcılara uzman isimler danışmanlık yaptı. “Design Clinic” standında ise katılımcılar, firmalar ve startup’lar web siteleri ve mobil uygulamaları için kullanılabilirlik ve optimizasyon önerileri aldılar.