Türkiye’de teknoloji ve girişimcilik alanlarında öncü projelere imza atmak için çalışan Insprad tarafından düzenlenen The Pitcher, girişimcileri yatırımcılarla bir araya getiren ve tüm katılımcılara yenilikçiliğe dair unutulmayacak deneyimler yaşatmayı amaçlayan etkinlikler serisi.

The Pitcher etkinliği, bu yıl EMEA bölgesinden 1000’i aşkın girişimci, yatırımcı ve katılımcıyı bir araya getirdi.

Radore’nin de destekçisi olduğu organizasyon, 15 Nisan 2017 Cumartesi günü Workinton Levent’te gerçekleşti. Bir çok değerli konuşmacı etkinlikte yer alırken, etkinliğe yüzlerce kişi katıldı.

Radore ekibi gün boyunca katılımcıların veri merkezi hizmetleri hakkında merak ettiği tüm sorulara cevap vermek için hazır bulundu. Standa uğrayan katılımcılara dağıtılan promosyon ürünlerinin yanı sıra Radore’nin Start Up’lar için özel olarak hazırladığı “Radore Start Up Pack” yoğun ilgi gördü.

14 ülkeden gelen 521 başvurudan titizlikle seçilen 20 girişim, ana salonda gün boyunca yatırımcı sunumları gerçekleştirirken, isteyenler eş zamanlı olarak gerçekleştirilen birçok konferans ve tartışmaya katıldılar.

The Pitcher 2017’nin kazananı, girişimci sunumlarını takip eden 72 yatırımcının oylamalarıyla belirlendi. Problem-ihtiyaç dengesi, takım, iş modeli, finansal öngörüler, çıkış stratejisi ve sunum kabiliyeti kriterlerine göre değerlendirilen 20 girişimden en yüksek puanları toplayanlar ise E-Sport Akademi, Kiraplus ve HeyDoc! şeklinde sıralandı ve kazanan ilk üç girişim TEB Özel Melek Yatırım Platformu ödülüne layık görüldü.

The Pitcher 2017 Kazananları

  1. 17 yaşındaki genç girişimci Galip Sina Berik tarafından kurulan E-Sport Akademi, Türkiye’de çevrimiçi e-spor eğitimleri sunan tek girişim ve sporcuların bir sonraki mücadeleye hazır olmaları için yeteneklerini geliştirmesini sağlıyor. Girişim e-sporculara oyun koçluğu, çevrimiçi dersler, eğitici videolar ve özel ipuçları sunuyor.
  2. The Pitcher 2017’nin ikincisi Dubai merkezli sağlık girişimi HeyDoc! oldu. HeyDoc!, hastaları doğru sağlık danışmanlarına yönlendiren ödüllü bir küresel teletıp platformu. Ayrıca fiziksel muayene gerektirmeyen sağlık sorunları için uygulama içi danışmanlık servisi de sunuyor.
  3. Yatırımcı oylarıyla üçüncülüğe layık görülen girişim ise Kiraplus oldu. Gayrimenkul sahipleriyle kiracıları bir araya getiren girişim, tüm kiralama işlemlerini basit, hızlı, güvenilir ve avantajlı hale getiren bir akıllı kira platformu.