Her yıl Bahçeşehir Üniversitesi tarafından düzenlenen ve TEDx etkinlikleri kapsamında en dikkat çekenlerden biri olan “TEDxBahcesehirUniversity 2018”, 15 Nisan Pazar günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi Ana Tiyatro’da gerçekleştirildi. Radore’nin de destekçileri arasında bulunduğu organizasyonda bu yıl “Olasılıklar” teması ele alındı. İlginin yoğun olduğu etkinliğe 2.000’in üzerinde davetli katıldı.

Bu yılki etkinlikte yer alan konuşmacılar arasında Şerif Kaynar, Ebru Baki, Ozan Bingöl, Özlem Kaymaz, Ali Faruk Göksu, Dilara Alkan, Ali Sermet Taşdöğen, Nevzat Sayın, Elif Güngör Reis, Günseli Kato ve İbrahim Selim ve Tal Garih yer aldı. Kendi alanlarında yarattıkları değişimle ve sektörel tecrübeleriyle öne çıkan konuşmacılar yaptıkları sunumlarda kadın hakları, yapay zeka, liderlik, sanat, teknoloji ve Blockchain gibi konuları “Olasılıklar” teması kapsamında ele aldılar.

Etkinlik alanında hazır bulunan Radore ekibi de standını ziyarete gelen katılımcılara bulut bilişim ve Radore Veri Merkezi hakkında bilgiler verdiler. Birçok etkinlikte olduğu gibi katılımcılara dağıtılan turuncu renkli #radoreyesor stres topları ise yine büyük ilgi çekti.

TEDxBahcesehirUniversity 2018 ilgili fotoğraflar için sosyal medya (FacebookTwitterInstagram) hesaplarımıza da göz atabilirsiniz.

TED nedir?

TED etkinliği dünyanın önde gelen düşünürlerinin katıldığı yıllık bir konferanstır. Adını teknoloji, eğlence ve tasarım kelimelerinin İngilizcelerinin baş harflerinden alıyor. Özellikle bu alanlara dokunan ve “paylaşmaya değer” olarak nitelendirilen fikirleri ortaya çıkarmak üzere her yıl Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenleniyor.

TEDx nedir?

Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen ana TED konferansının dışında, etkinliğin tüm dünyaya yayılması ve TED benzeri yerel etkinliklerin de yapılabilmesi için TEDx konsepti ortaya çıktı. TEDx ismindeki “x” ifadesi bağımsız olarak organize edilen TED etkinlikleri anlamına geliyor. Ana organizasyon tarafından bu yerel etkinlikler için genel kılavuzluk hizmeti sağlanıyor.