Radore olarak ikinci kez sponsorlar arasında yerimizi aldığımız, Avrasya bölgesinin en önemli etkinliklerinden biri olan Startup Istanbul, 10 Ekim tarihinde 63 ülkeden gelen 4 binden fazla katılımcı ve 1.000 girişimci ile Volkswagen Arena’da gerçekleşti.

ABD, Avrupa ve Asya’dan gelen girişimcilerin ve yatırımcıların bir araya geldiği konferansta girişimcilik ekosisteminin önde gelen isimleri bilgi ve tecrübelerini katılımcılar ile paylaşırken bu ekosistemin daha da gelişebilmesi için ortaya yeni çözüm önerileri getirdiler. Ayrıca konferans kapsamında yapılan Startup İstanbul Challenge yarışmasının en başarılı girişimleri de belirlendi. Yarışma sonucunda Ürdün’den CashBasha birinci olurken onu sırasıyla Türkiye’den Innovera Labs ve Yunanistan’dan Pobuca girişimleri takip etti. CashBasha, gelişen pazarlardaki müşterilerin yabancı e-ticaret siteleri üzerinden alışveriş deneyimlerini kolaylaştırırken Innovera Labs, giderek artan ve gelişen siber saldırılara karşı otomatik savunma sunuyor. Pobuca ise kullanıcılara, iş bağlantılarına masaüstü veya akıllı telefonlarından erişmelerine ve bu bağlantıları iş arkadaşları ile paylaşmalarına imkân tanıyor.

Etkinlikte Radore ekibi gün boyunca katılımcıların veri merkezi hizmetleri hakkında merak ettiği tüm sorulara cevap vermek için stantta bulundu. Radore’nin Start Up’lar için özel olarak hazırladığı “Radore Start Up Pack” yoğun ilgi gördü. Standa uğrayan katılımcılara özel etkinlik günü kullanabilecekleri yemek çeki hediye edildi. Gün sonunda katılımcılar arasından şanslı bir kişiye Dell Venue tablet hediye edildi. Fotoğraflar için sosyal medya (Facebook, Twitter, Instagram) hesaplarımıza da göz atabilirsiniz.