Google tarafından yapılan bir açıklamayla Symantec’in geçtiğimiz yıl yaklaşık 30.000 adet Extended Validation (EV) SSL sertifikasını kullanıcılara hatalı bir şekilde sunduğu duyuruldu. Symantec bu kapsamda 2017’nin Temmuz ayı itibarıyla SSL alt yapısında güncelleme yapması için Google Chrome ekibi tarafından da uyarıldı. Şirket, buna bağlı olarak sistemlerini modernize edip alt yapısını endüstri standartlarına uyacak şekilde yeniden tasarladı. Yalnız bahsi geçen Symantec SSL sertifikalarının Google Chrome web tarayıcısı üzerinde güvenilir olarak kabul edilmeyeceği belirtildi.

15 Mart 2018 tarihinde Google Chrome için yeni bir sürüm yayınlayacak. Symantec alt yapısındaki güncellenmeyen SSL sertifikaları ise geçersiz olacak. Aynı zamanda Google Chrome web tarayıcısı üzerinden hatalı SSL kullanan web sitelerine olan erişim de kesilecek. Bahsi geçen güncellemenin sertifikalar üzerinde geçerli olabilmesi için yeni bir Sertifika Otoritesi (Certificate Authority) tanımlanması gerekiyor.

Web sitenizin bu durumdan etkilenmemesi için sertifikalarınızı en kısa zamanda güncellemenizi öneriyoruz. Radore’den Paylaşımlı Web Hosting hizmeti alıyorsanız bahsi geçen güncelleme işlemi operasyon ekibimiz tarafından gerçekleştirildikten sonra bilgilendirileceksiniz. Radore’den Paylaşımlı Web Hosting dışında bir hizmet alıyorsanız güncelleme işlemi için öncelikle web sitenizin bulunduğu sunucu üzerinden yeni bir CSR kodu ürettikten sonra bu CSR kodunu id.radore.com üzerinden oluşturacağınız destek kaydıyla birlikte Radore’ye iletebilirsiniz.