Bilgi teknolojileri ve telekomünikasyon alanında 21 yılı aşkın sektör deneyimine sahip olan Ergin Kılınç, Radore Veri Merkezi’nin yeni Satış ve Pazarlama Direktörü oldu.

Yerel ve küresel alanda önde gelen teknoloji ve telekomünikasyon şirketlerinin satış, pazarlama ve müşteri ilişkileri bölümlerinde aldığı görevlerle 21 yıllık tecrübeye sahip Ergin Kılınç, Radore Veri Merkezi’ne Satış ve Pazarlama Direktörü olarak atandı.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlayan Kılınç ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Executive MBA alanında yüksek lisans yaptı.

İş hayatına Armada Bilgisayar’da Satış Destek Müdürü olarak başladıktan sonra Orange Business Services bünyesinde Satış Müdürlüğü görevini yürüttü. 2003 yılında Intel Türkiye’de İş Geliştirme Müdürü unvanıyla göreve başlayan deneyimli isim, ilerleyen dönemde Türkiye, Orta Doğu ve Afrika (META) bölgesinde çeşitli Satış ve Pazarlama pozisyonlarında bulundu.

2011 yılından itibaren Türk Telekom’da Satış Direktörü ve Müşteri İlişkileri Direktörü pozisyonlarında görev yapmasının ardından Canovate Group bünyesinde görev alarak Türkiye Satış Direktörü oldu.

Ergin Kılınç, 2018 yılının Eylül ayı itibarıyla atandığı yeni görevi kapsamında, Radore Veri Merkezi’nin tüm satış ve pazarlama faaliyetlerinden sorumlu Direktör olarak görev yapacak.