Radore, TIER III+ standardında hizmet veren veri merkezine ek olarak, geçtiğimiz hafta TIER II+ veri merkezini de hizmete açtı. Dünyada en çok kabul gören veri merkezi sertifikasyonu olan TIER standartlarına uyumlu altyapısıyla Radore, böylece müşterilerine hem TIER II+ hem de TIER III+ standartlarında hizmet sunabilen tek veri merkezi olarak öne çıkıyor. (TIER II ve TIER III için gerekli olan altyapıyı ve Radore Veri Merkezi’nin bunu ne şekilde karşıladığını buradan detaylı olarak görebilirsiniz.)

Radore müşterileri, projelerinin yapısına göre diledikleri veri merkezinden hizmet alabiliyor. Radore’nin 265 m2’lik alana kurulmuş olan TIER II+ veri merkezinin internet erişimi, fiziksel güvenlik, enerji ve iklimlendirme altyapısı yine Radore kalitesi ve güvencesiyle tasarlandı.

Sektörde ATX barındırma ihtiyacı devam ettiğinden, ATX ve rack tipi sunucu barındırmak isteyen müşteriler için paylaşımlı veya kafes alanlarıyla TIER II+ veri merkezi en uygun seçenek. Radore’nin TIER II+ veri merkezinin bir diğer özelliği, self-servis alan olarak hizmet vermesi. Böylece müşteriler, Radore personeline ihtiyaç duymadan kendi sunucularına erişebilir, kendilerine ayrılan özel ofis alanlarını kullanabilirler.

Radore’nin toplam 1.575 ATX kasa ve 1.450 raf tipi sunucu barındırma kapasitesine sahip TIER II+ standardındaki veri merkezinin teknik özellikleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

JENERATÖR

Merkezi Altyapı: 2+1 adet (CAT), 3×1100 kVA

UPS

4+1 adet (Newave), Toplam 500 kVA

GÜÇ BESLEMESİ

Tek

KLİMA

Merkezi Soğutma: 2 adet RC Chiller (2×840 kW) + 1 adet Climaveneta (840 kW)
Veri Merkezi: 5+2 klima (Açık alan)

Radore Veri Merkezi, TIER tarafından belirlenen standartları karşılamanın ötesinde, jeneratör, UPS ve güç besleme bakımından sunduğu ekstra kaynaklarla TIER II+ (plus) ve TIER III+ (plus) kategorilerinde değerlendiriliyor.