Girişimcilerin, iş modellerini planlamak amacıyla kullandıkları, Türkiye’nin en hızlı büyüyen bağımsız girişimci platformu Ciz.io; girişim topluluğunun potansiyelini ortaya çıkartmak için, girişimcileri ve alanında uzman isimleri özel bir etkinlikte buluşturdu. Dijital Stüdyo tarafından organize edilen ve 5 Mart, Cumartesi günü Workinton Levent 199’da düzenlenen Ciz.io MeetUp etkinliğinde Ciz.io kullanıcıları, her biri alanında uzman yol göstericilerin önderliğinde girişimcilerin ufkunu açacak eğitimler için bir araya geldi.

Hizmet çözümleri sponsoru olarak Ciz.io’yu destekleyen Radore, Ciz.io MeetUp etkinliğinde girişimcilerle iş kurma ve büyütmeye yönelik önemli ipuçlarını paylaştı. Etkinliğinin konuşmacılarından olan Genel Müdürümüz Zeki Kubilay Akyol, veri merkezinin 20 metrekarelik bir alanda 2 bin dolarlık bir yatırım ile çıktığı yoldaki başarı hikayesini ve ortaklık sürecini girişimcilere aktardı. “Biz de start-up’tık” başlıklı sunumunda 2004’ten günümüze Radore’nin kurulma ve büyüme hikayesini katılımcılara anlatan Akyol, daha sonra 2014 yılında İş Girişim ve Doğuş SK ile yapılan ortaklık sürecinde yaşananlar, özellikle Due Diligence ve raporlama gibi aşamalar hakkında bilgi verdi.

Birçok seminer ve workshop’dan oluşan 1 günlük ücretsiz Ciz.io MeetUp etkinliğinde ayrıca; Girişimcinin Ağzından Girişim Hikayeleri, Yatırımcı Neye Bakar?, Devlet Hibeleri ve Teşvikleri, İş Modeli Şablonu Yaratımı, Tanıtıcı Videonu Nasıl Hazırlarsın?, Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri, Growth Hacking Uygulamaları, UX Design & Google Design Sprint Metodolojisi’ne Hızlı Bakış, MVP Yaratımı, Lean Model Şablon Yaratımı, Fikrini Doğrulatma ve Yatırımcı Sunumu Hazırlama konularında sunumlar ve workshop’lar gerçekleşti.

Radore olarak roll-up’larımızla yer aldığımız etkinlikte, yeni girişimler için özel olarak hazırladığımız “Radore Start-up Pack”i de tanıtma fırsatı bulduk.