Her gün biraz daha fazla elektronik cihazla etkileşime geçiyor, biraz daha fazla bilgi tüketiyor, üretiyor ve paylaşıyoruz. Bilginin dağıtım hızı arttıkça, güvenliği de aynı hızda önem kazanıyor. İşte, kısa bir ara verdikten sonra tüm hızımızla geri dönüş yaptığımız Radore Workshop’ların 3.bölümünü bu hassas konuya ayırdık: Bilgi Güvenliği.

Bu eğitim kapsamında, bilgi güvenliği konusundaki temel kavramlar ele alınıp hem bireysel olarak hem de kurumsal olarak nelere dikkat edilmesi gerektiği örnek olaylar üzerinden anlatılacak. Şifre güvenliği, ortak alanlarda internet kullanımı, mobil cihazlarda güvenlik gibi konu başlıklarının yanı sıra sosyal medya üzerinden gerçekleşebilecek siber saldırıların neler olabileceği ve bu saldırılara karşı nasıl önlemler alınabileceği de örnekleriyle birlikte sizlerin bilgisine sunulacak.

“ADEO Bilişim Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. kurucularından olan ve 15 senedir IT sektörünün çeşitli alanlarında çalışmalarını sürdüren Halil ÖZTÜRKÇİ, son 13 senedir güvenlik alanına yoğunlaşmış olarak çalışmalarına devam etmektedir. Sektöründe lider birçok kuruluşun yanında kolluk kuvvetleri, kurumlara eğitim ve danışmanlık hizmetleri vererek güvenlik projelerinde aktif rol üstlenmiştir. Microsoft tarafından son 8 yıldır (2007-2014) Enterprise Security alanında “En Değerli Profesyonel” (MVP) ünvanına layık görülen Halil ÖZTÜRKCİ, öğretim görevlisi ünvanı ile de Bahçeşehir Üniversitesi Siber Güvenlik Yüksek Lisans Programı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Hukuku Yüksek Lisans Programında dersler vermektedir. Ayrıca, yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiş olduğu Güvenlik TV programı www.guvenliktv.org adresi üzerinden yayınlanmaktadır.”

 

facebook vimeo linkedin twitter gplus