Radore Workshop’un ikinci etkinliğinde, tüm bilişim dünyasının en çok tercih ettiği içerik yönetim sistemlerinden biri olan WordPress’e odaklandık. Etkinlik 11 Kasım Salı günü, Şişhane Urban Station’ın mükemmel manzaralı teras katında ilk etkinliğimizdeki olduğu gibi Dijital Stüdyo işbirliği ile gerçekleşti.

Yol göstericiliğini 2007’den bu yana aktif olarak yazılım geliştirmekte ve Türkiye’de NodeJS’in öncüsü olan yazılımcılardan biri olarak tanınan Hüseyin Babal’ın yaptığı ve Radore müşterilerine özel ve kısıtlı bir kontenjan ile hazırlanan etkinliğe, Radore’den hizmet alan 19 şirket yetkilisi katıldı.

Etkinlik 08.30’da zengin bir kahvaltı servisiyle başladı. 09.00’dan 14.30’a kadar açık kaynaklı içerik yönetim sistemi sorusuna neredeyse tüm camia tarafından verilen ilk yanıt olan WordPress’in, e-ticaretten, kurumsal websitelerine, salt masaüstü çözümlerden, adaptive / responsive mobil çözümlere kadar çözüm sağlayan geniş bir yazılım çözümüne nasıl dönüştüğü, açık kaynak camiasının kooperatif çalışma düzeni ile diğer rakiplerinden nasıl ayrıştığı gibi merak edilen birçok soru Hüseyin Babal’ın vaka analizi destekli anlatımı ile yanıt bulmuş oldu.

Etkinliğe Makro Tanıtım‘dan Halit Kodan, MV Holding‘ten Berhan Akbulut, Loodos Information Technologies‘den Emrah Çetiner,Panjur Bilişim‘den Gül Özay, Radore’den Gamze İbar ve Furkan Omay, Oasis Games‘den Eyüphan Keleş, Lamba Dijital Reklamcılık‘tan Engin Pınar, Vera Hotel Group‘tan Onur Atılgan, Somera Sosyal Medya Araştırma‘dan Umur Kardaş, Suadiye Motors’dan Göksel Şimşek, GazeNet‘ten Tuna Sakar, Noca Bilişim‘den Ünal Erdoğan, Bahçeci Sağlık Grubu‘ndan Cihan Pehlivanlar, Pazarlama Türkiye‘den Ender Satıcı, DAM Bilgi Teknolojileri‘nden Can Taner ve Özgür Oran, Resul Takak, Selçuk Cirit katıldılar.

Sunum ve eğitimin ardından düzenlenen 10 soruluk ödüllü yarışmada en çok doğru yanıt veren katılımcımız Resul Takak oldu. Resul Bey’e ödül olarak Case Logic Laptop Çantası takdim edildi.

İlgi gösteren ve katılımlarıyla bizi memnun eden tüm Radore müşterilerine, Dijital Stüdyo’ya ve Hüseyin Babal’a bir kez daha teşekkür ederiz.