Radore Workshop’un 4. Etkinliğinde, bilişim güvenliğinin önemine vurgu yaparak, bir hacker gözünden sistemleri inceledik. Hacker’ların kullandıkları gerçek teknikleri deneyimleyerek, siber saldırılara karşı sistemler ve uygulamalar üzerinde ne şekilde önlemler alınabileceği hakkında konuştuk.

Workshop’un ikinci yarısında yol göstericilerimizden Eyüp Çelik ile gerçek bir siber saldırı simülasyonu gerçekleştirdik.

Etkinlik 20 Mayıs Çarşamba günü, Urban Station Şişhane’de diğer tüm workshoplarımızda olduğu gibi Dijital Stüdyo işbirliği ile gerçekleşti.

Yol göstericiliğini bilgi güvenliği alanında 13 yıllık tecrübeye sahip Halil Öztürkci ve hacking dünyasında 15 yıldır yer alan Eyüp Çelik’in yaptığı, Radore müşterilerinden oluşan özel ve kısıtlı bir kontenjan için hazırlamış olduğumuz etkinliğe, Radore’den hizmet alan 22 şirket yetkilisi katıldı.

Etkinlik 08.30’da kahvaltı servisiyle başladı. 09.30’dan 14.30’a kadar Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen siber savaşların detayından bahsedildi, örnek bir ağ üzerinden siber saldırı gerçekleştirildi.

Etkinliğe Adonis Turizm’den Can Serkan Ayhan, AkıllıSoft Yazılım’dan Ali Cevat Yetgil, Agito’dan Kürşat Doğan, Ata Sağlık Ürünleri’nden Ercan Yıldız, Birikim Pilleri’nden Kadem Usta, Clickvol’dan Muhammet Us, DF İstanbul’dan Yahya Birinci, Epara Ödeme Hizmetleri’den Murat Arslan, Happy Center’dan Erhan Atalar, Hardworking’den Mehmet Çalışkan, İstanbul Ticaret Borsası’ndan Hüseyin Sancak, ingilizceturkce.gen.tr’den Erhan Küçükali, KitapStore’dan Ali Rıza Akoğlu, Kuramsoft Yazılım’dan Akif Çiçek, Loodos’tan Emrah Çetiner, MarmaraNet’ten Hakan Uzun, Mate Dijital’den Enver Çalışkan, Medya 360’dan Erhan Evren, Omega Global Bilişim’den Mehran Mahouti, Özen Alışveriş’ten Zülfikar Veyisoğlu, Sanal Mimarlar’dan Korhan Odabaşı, Tusa Bilgi Teknolojileri’nden Cenk Korkmaz katıldılar.

Sunumların ardından düzenlenen 10 soruluk ödüllü yarışmada en çok doğru yanıt veren katılımcımız Cenk Korkmaz oldu. Cenk Bey’e ödül olarak Radore’nin sunmuş olduğu tüm hizmetlerde kullanabileceği 200 TL değerinde hediye çeki ve bluetooth kumandalı selfie çubuğu takdim edildi.

İlgi gösteren ve katılımlarıyla bizi memnun eden tüm Radore müşterilerine, Dijital Stüdyo’ya, yol göstericilerimiz Halil Öztürkci ve Eyüp Çelik’e bir kez daha teşekkür ederiz.

SUNUMLAR:

* Katılımcılar şirket isimlerine göre alfabetik olarak sıralanmıştır.