Radore Workshop’un 3. etkinliğinde, bilgi güvenliği konusundaki temel kavramlar çerçevesinde hem bireysel hem de kurumsal olarak nelere dikkat edilmesi gerektiği konusuna odaklandık.

Şifre güvenliği, ortak alanlarda internet kullanımı, mobil cihazlarda güvenlik, siber savaşlar gibi konu başlıklarını örnek olaylar üzerinden anlattık.

Etkinlik 2 Nisan Perşembe günü, Urban Station Maslak’ta diğer tüm workshoplarımızda olduğu gibi Dijital Stüdyo işbirliği ile gerçekleşti.

Yol göstericiliğini bilgi güvenliği alanında 13 yıldır aktif olarak yer alan Halil Öztürkci’nin yaptığı, Radore müşterilerinden oluşan özel ve kısıtlı bir kontenjan için hazırlamış olduğumuz etkinliğe, Radore’den hizmet alan 18 şirket yetkilisi katıldı.

Etkinlik 08.30’daki kahvaltı servisiyle başladı. 09.00’dan 14.30’a kadar Dünya’da ve Türkiye’de gerçekleşen siber savaşlardan, bilgi güvenliği ihlallerinden ve güvenli bilgi akışından bahsedildi.

Etkinliğe Armut.com’dan Akın Tarakçı, Dam Bilgi’den Can Taner, Enecon’dan Murat Uz, Expertera’dan Mert Akgül, GNC’den Merve Atmaca, Korgün Yazılım’dan Murat Aksoy, Loodos Bilişim’den Emrah Çetiner, Maya Wood’tan Şebap Şek, Natro Hosting’den Yusuf Uyanık, Nikkei Mutlu Dergi Grubu’ndan Süleyman Çetiner, ORKA Ahşap ve Yapı Ürünleri’nden Caner Alican, Radore’den Furkan Omay ve İbrahim Saramet, Tesal’dan Sabire Öztürk ve Zugo Bilgi Sistemleri’nden Murat Altan ve Cihad Ege katıldılar.

Sunum ve eğitimin ardından düzenlenen 10 soruluk ödüllü yarışmada en çok doğru yanıt veren katılımcımız Akın Tarakçı oldu. Akın Bey’e ödül olarak Radore’nin sunmuş olduğu tüm hizmetlerde kullanabileceği 200 TL değerinde hediye çeki ve bluetooth kumandalı selfie çubuğu takdim edildi.

İlgi gösteren ve katılımlarıyla bizi memnun eden tüm Radore müşterilerine, Dijital Stüdyo’ya ve Halil Öztürkci’ye bir kez daha teşekkür ederiz.

*Katılımcılar şirket isimlerine göre alfabetik olarak sıralanmıştır.