Radore kendi sunucu altyapısında ve sunucu yedekleme hizmetlerinde  Veeam Backup ‘ı tercih ediyor. Veeam Backup’ın “Tekilleme” ve “Sıkıştırma“ özelliği ile Radore’nin kendi altyapısındaki Terabyte’larca verinin “full” yedeği 350 – 400GB civarına, 8 saatte bir alınan yedekleri ise 20-30 GB civarına düşüyor. Böylece yedekleme alanımızda önemli derecede tasarruf sağlayabiliyoruz.

Veem Backup kullanarak müşterilerimize sağladığımız fayda ise şöyle; sanal platformda müşterilerimizin istediği periyodlarda yedek alabiliyor ve MSSQL, Exchange gibi hizmetler barındıran müşterilerimizin bu hizmetler içerisinden tek bir veri tabanı ya da tek bir silinmiş e-postayı geri döndürmesine olanak sağlıyoruz. Özel bir yazılım kullanmayan müşterilerimiz de standart dosyalarını geri döndürebiliyorlar ancak “btrfs” veya “XFS” gibi standart olmayan dosyalar yalnızca Veeam Backup ile geri döndürülebiliyor.

“Tekilleme(deduplication)” ve “Artımlı Yedekleme(incremental backup)” yapmak Veeam Backup ile mümkün olduğu için müşterilerimize yansıyan ücretlendirme de bu oranda azalmakta. Öyle ki, “Tekilleme” kullanarak disk alanı kullanımını 50 kata kadar azaltmak mümkün.

Veeam Backup’ın SureBackup özelliğiyle de bir sanal ortam oluşturup, yedeklenen sanal sunucuların burada çalışır hale gelip gelmediği, yedek dosyalarından geri dönüşün yapılıp yapılamadığı kontrol edilebiliyor ve belirli periyodlarla yapılan işlemlerin detaylı raporları alınabiliyor. Bu raporları e-posta yoluyla veya web sitesi olarak göndermek/almak da mümkün.

Veeam Backup, eğer mümkünse lisansli VMWare Live Migration kullanarak; değilse sunucuyu replike ederek ESXi ana sunucuları arasında sunucu geçişi yapmaya olanak sağlıyor. Buna ek olarak, replike ettiği sunucudaki (uzak sunucu) IP adresini değiştirmeyi de mümkün kılıyor.