Radore’nin platin sponsor olduğu Webrazzi Summit 2015, 21-22 Ekim tarihlerinde Wyndham Grand Levent İstanbul’da gerçekleşti. Webrazzi Summit 2015’in açılışı Borsa İstanbul gongu ile yapıldı. Böylelikle gong ilk kez bir internet şirketi tarafından çalınmış oldu.

Etkinlikte iki gün boyunca internet sektörünün lider kişi ve kurumları, 2 bin kişi ile bir araya geldi. Webrazzi Summit 2015, 86 konuşmacıyı 5 farklı sahnede katılımcılarla buluşturdu.

Birinci günün sonunda Spotify’ın da desteğiyle ünlü şarkıcı Mirkelam ziyaretçilere mini bir konser verdi.

İlk kez iki gün süreyle gerçekleşen Webrazzi Summit’in programı oldukça yoğun ve akıcıydı. Bu yıl, Webrazzi Summit 2015 bünyesinde iki büyük salona ek olarak Startup Lounge ve Webrazzi Arena workshop odaları da etkinlik bünyesine katılarak, ziyaretçilere açıldı.

Startup Lounge’da yer alan girişimlerin listesi ise şöyle;

A6 Social, adblast, Anlatsın.com, AppAnalytics, Brandalis, Bundle, Compay, Çeviri Dükkanı, Doğru Avukat, E-Bursum, Ekmob, Enigma, esosyal, Evreka, Flocktory, Fusion 3D Systems, Gaaraj, Ingenious, IPTV ICMs, ivarium, İyi Sahne, Kodyok.com, Kolay İK, Kuax, Kullanıcı Ajansı, MakeRelay, Makey, Market Wall, Mutagram, Otsimo, Pandora, paó, Papara, Parkbob, Pubinno, Scorp, Segmentify, Skyatlas, SOR’UN, Maxwell Innovations, startups.watch, Staynote, Tabtoy, Tuşla, Twentify, Viviso, Yetiş Ali, ZenMate

50 girişim arasından seçilen birbirinden değerli 12 girişimin yarıştığı Webrazzi Arena girişim sunumları, etkinliğin ikinci gününde saat 15.20’de başladı. Jüri koltuğunda Bindi Karia, Brendan Baker, Melih Ödemiş ve Emre Kurttepeli vardı. Jüri üyelerinin sorularını yanıtlayan girişimler arasından seçilen üç girişim Twentify, Evreka, Segmentify oldu. Bu üç girişim Aralık ayında TechCrunch Disrupt London’a katılma hakkı kazandı. Webrazzi Arena girişim yarışmasının bu yılki şampiyonu ise Twentify oldu.

Etkinlik boyunca Radore ekibi katılımcıların veri merkezi hizmetleri hakkında merak ettiği tüm sorulara cevap vermek için stantta bulundu. Radore’nin etkinliğe özel olarak hazırladığı iki sosyal medya kampanyası da yoğun ilgi gördü. Standa uğrayanlar arasından iki saatte bir yapılan çekilişlerle 8 kişi sürpriz hediyeler kazandılar. Etkinlik sonunda, twitter üzerinden sorulan sorulara doğru cevap veren kişiler arasından yapılan çekilişte bir kişiye Dell Venue 8 Pro Tablet hediye edildi.

Fotoğraflar için sosyal medya (Facebook, Twitter, Instagram) hesaplarımıza da göz atabilirsiniz.