Hizmet kapasitemizi arttırmak için yeni bir adım atarak Türkiye Network Altyapı Platformu ve Sparkle Telecom Italia / Seabone omurgalarına bağlandık. Her iki servis sağlayıcıya da 10 Gbps’lik internet erişim hızı ile bağlanıyoruz!

TNAP; internet servis sağlayıcılarının kendi aralarındaki internet trafiğini yedekli ve aynı zamanda güvenli bir yol üzerinden taşıyarak kaliteyi arttırmak ve erişim sürelerini aza indirgemek hedefiyle Borusan Telekom, Doğan Telekom, Global İletişim, Grid Telekom, Koç.net, Superonline ve TurkNet gibi Türkiye’nin önde gelen 7 ISS’i tarafından kurulmuş olan bir oluşum. Kullanıcıların internet trafiği hızını, güvenliğini ve kalitesini arttıran bu platform özellikle Türkiye’deki internet trafiği yükünün paylaşılmasında önemli bir çözüm rolü üstleniyor.

STI (Sparkle Telecom Italia), Telecom Italia S.p.A iştiraki bir firma. Dünya çapında önde gelen bir küresel telekomünikasyon hizmeti sağlayıcısı olan Sparkle Telecom Italia, 2003 yılında kurulmuş. Firmanın faaliyet alanı özellikle Avrupa, Akdeniz ve Latin Amerika bölgelerinde yoğunlaşmış durumda.

TNAP hakkında detaylı bilgi için: www.tnap.net.tr
STI/Seabone hakkında detaylı bilgi için: www.tisparkle.com