Küresel WordPress Çeviri Günü etkinliği 24 Nisan Pazar günü Radore Veri Merkezi’nde gerçekleşti. Radore’nin mekan sponsoru olduğu etkinlikte, WordPress Türkiye çeviri ekibi, WordPress dizinlerinde Türkçe’ye çevrilmeyi bekleyen yüzlerce tema ve eklenti için bir araya geldi.

Radore’nin bu etkinliğe özel olarak tahsis ettiği seminer salonunda 09:00-19:00 saatleri arasında gerçekleşen etkinliğe katılarak çeviri ekibinin parçası olmak isteyen gönüllüler, tanışma ve kahvaltının ardından, WordPress dizinlerindeki tema ve eklentileri Türkçe’ye çevirmek için çalışmaya koyuldular. Önce WordPress çeviri sistemi tanıtıldı ve hesaplar oluşturuldu. Ekiplerin oluşturulması ve iş bölümünün yapılmasının ardından ise çeviri oturumları başladı. Her biri 1,5 saat süren çeviri oturumlarında ekipler mümkün olduğunca çok çeviri bitirmeye çalıştılar. Etkinliğe ayrıca çevrimiçi katılım da mümkün oldu.

Etkinliğin sonunda Radore olarak WordPress Türkiye ekibi için özel olarak yaptırdığımız promosyon ürünlerimizi dağıttık. Türkçe WordPress topluluğuna katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz ve tüm katılımcılara emekleri için teşekkür ediyoruz.