Radore’nin gold sponsor olarak yer aldığı PHPKonf – İstanbul PHP Konferansı etkinliği geçtiğimiz hafta sonu (21-22 Mayıs) Bahçeşehir Üniversitesi’nin Beşiktaş kampüsünde yoğun bir katılımla gerçekleşti. Türkiye’nin, her seviyeden PHP geliştiricisine hitap eden önde gelen konferanslarından olan PHPKonf, İstanbul PHP topluluğu tarafından bu yıl üçüncü kez organize edildi

Katılımcılarına 2 gün süreyle dopdolu bir program sunan PHPKonf’un yurtiçi ve yurtdışından oldukça değerli konuşmacıları vardı. Konferansın keynote konuşması Symfony framework mucidi ve birçok açık kaynak projenin geliştiricisi, SensioLabs ve Blackfire.io‘un kurucu ortağı Fabien Potencier tarafından yapıldı. Öne çıkan diğer konuşmacılar arasında ise Microsoft’tan Ahmet Alp Balkan, Magento’dan Ben Marks, PayU’dan Valentin Stantescu, GitLab’den Fatih Acet ve Hepsiburada.com’dan Gamze Ekinci sıralanabilir.

Yazılım geliştiren, yazılım geliştirmek isteyen ve yazılım geliştiricilerle aynı ekiplerde çalışan başka uzmanlık alanlarına sahip herkese açık olan etkinlikte, katılımcılar 2 gün boyunca 2 farklı salonda paralel olarak 35 adet oturum izleme şansı buldular. Etkinlikte yalnızca PHP değil; modern web teknolojileri, önyüz geliştirme, yazılım testi, mobil platformlar ve yazılım geliştirmenin sosyal boyutları da ele alındı. Ayrıca PHP ekosistemiyle birlikte yeni teknolojilerle ilgili de deneyimler aktarılıp sunumlar yapıldı.

Tüm katılımcılar konferans boyunca dünyanın ve Türkiye’nin değerli PHP geliştiricileri ile tanışma imkânı buldu, onlara sorular yöneltti ve deneyimlerinden faydalandı.

PHPKonf etkinliğinde Radore standı, yapılan sosyal medya kampanyası ile yoğun ilgi gördü. Radore’nin Satış Geliştirme ekibi 2 gün boyunca, katılımcıların veri merkezi hizmetleri hakkında merak ettiği tüm sorulara cevap vermek için stantta bulundu. Radore, etkinliğe özel kurguladığı sosyal medya kampanyası ile konferans katılımcılarıyla twitter üzerinden etkileşime geçti. @radore’yi retweet edenler PHP geliştiricilerine özel olarak tasarlanmış kupa kazandılar.