Radore müşterileri, son günlerin gözde yönetim sistemi Git’i uzmanı gibi kullanmak için “Git Etkinliği”ne katıldılar.

Dijital Stüdyo’nun hazırladığı “Git Etkinliği”ne Radore olarak yerimizi ayırtmıştık. On beşi Radore davetlisi otuz kişinin katılımıyla, 25 Haziran 2014 Çarşamba günü, Şişhane’deki Urban Station’da düzenlenen etkinlik Lemi Orhan Ergin yönetiminde gerçekleşti.

Radore davetlisi olarak; Martek’ten İpek Tansarıkaya, Model Bilgi İşlem Hizmetleri‘nden Savaş Alparslan, Dreamrain’den Avni Uysal, Loodos’tan Emrah Çetiner, Çalışkan Yazılım Çözümleri’nden Mehmet Çalışkan, Sermak Bilişim’den Serkan Sarrafosmanoğulları, Galvaniz Medya’dan Yasin Oral, Platin Outsourcing’ten Selahattin Turan, Bilgi Odası’ndan Tolga Eğilmezel, Özel Alışveriş’ten Zülfikar Veyisoğlu, Spinning Sphere Labs’den Ahmet Ardal, Turkuarts’tan Berkan Dirim ve Kuramsoft’tan Akif Çiçek’in katıldığı etkinlik oldukça verimli ve keyifli geçti.

Git Nedir?

Git; yazılım geliştirme süreçlerinde kullanılan, hız odaklı, dağıtık çalışan bir sürüm kontrol ve kaynak kod yönetim sistemi. Git’in ilk sürümü Linux çekirdeğinin geliştirilmesinde kullanılmak üzere 2005 yılında Linus Torvalds tarafından tasarlanıp geliştirilmiş.

Benzer “Sürüm Kontrol Sistemleri” arasından kısa sürede sıyrılarak Facebook, Google, Linkedin, Twitter gibi büyük oyuncuların yazılım ekiplerinin tercihi olan Git, en son yapılan Eclipse Kullanıcı Topluluğu Anketi verilerine göre 2013 yılı itibariyle %30 pazar payına ulaşmış. Git, son dönemlerde Türkiye’de de pek çok yazılımcı tarafından, yazılım geliştirme ve sürüm kontrol süreçlerinde kullanılıyor.

Git Etkinliği sonunda yapılan değerlendirme anketi sonuçları da anlatıyor ki davetlilerimiz ve tüm katılımcılar için faydalı ve güzel bir etkinlik oldu.

Etkinlik Değerlendirme Anketi sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.