Radore’nin sponsorları arasında yer aldığı Mobile Monday Ankara Aralık buluşması, 5 Aralık Pazartesi akşamı TTGV’nin Kıvılcım salonunda gerçekleşti. Aralıksız olarak 2 yıldır her ayın ilk pazartesi akşamı gerçekleşen etkinlikte “Girişimcinin Yol Haritası” konuşuldu.

Starters Hub’dan Orhan Bayram’ın konuşmacı olarak yer aldığı ilk kısımda StartersHub’ın girişimcilere nasıl destek olduğu, neler yaptığı ve portföyü dinleyenlerle paylaşıldı. Devamında ise Türkiye start-up ekosisteminin değerlendirildi, yapılan yatırımlar sektör bazlı incelendi.

Girişimlerde Ankara Teknik, İstanbul Kitlelere Yönelik

Etkinlik mekanı Ankara’da olunca Ankara-İstanbul karşılaştırmasının yapılması da kaçınılmazdı elbette. İki şehrin girişimci ekosistemleri anlatılırken, farklılıklar da konuşuldu.

Örneğin Ankara start-up’larının daha teknik ve mühendislik ağırlıklı girişimler, İstanbul start-up’larının ise kitlelere hitap etme konusunda daha başarılı olduğunu biliyor muydunuz?

Etkinlik, konuşma ve sunumun ardından katılımcıların birbiriyle tanışması ve beyin fırtınası ile devam etti. Mobil teknolojilerin konuşulduğu Mobile Monday Ankara’ya katılmak için her ayın ilk pazartesi akşamını beklemeniz yeterli.

Mobile Monday Ankara’yı Facebook’tan ve Twitter’dan takip edebilirsiniz.