Geçtiğimiz Nisan ve Mayıs aylarında bilgi teknolojileri alanında birçok ilgi çekici etkinlik gerçekleşti. Biz de Radore olarak bu etkinliklerde yerimizi aldık ve sizleri de kısaca bilgilendirmek istedik.

 YTÜ Yıldızlı Projeler Yarışması Sonuçlandı

Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde Yıldız Teknopark, Yıldız Teknoloji Transfer ofisi ve IEEE YTÜ Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen Yıldızlı Projeler Yarışması’nın kazananları 24 Nisan Salı günü gerçekleştirilen finalde belli oldu.

Radore’nin de Ödül Sponsoru olarak destek verdiği yarışmanın finali Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Akademisyen, öğrenci ve Start-up’lardan oluşan üç farklı kategoride ödüllerin dağıtıldığı yarışmanın finalinde bu sene 21 farklı proje yer aldı. Sağlık alanındaki projelerin yoğun olduğu bu senenin birincileri ise şu şekilde:

  • Akademisyen Kategorisi – Erhan Akdoğan, Fizyoterabot/W1 Üst Uzuvların Rehabilitasyonuna Yönelik Terapatik Egzersiz Robotu
  • Start-Up Kategorisi – Duygu Yılmaz, Zeytin Çekirdeği Atığından Antimikrobiyal Ve Doğada Kısa Sürede Kaybolan Çevreci Biyoplastik Üretimi
  • Öğrenci Kategorisi – Alpay Sabuncuoğlu, Interactive Experiments Projesi

 

TBD Genç üyesi öğrenciler Radore’yi ziyaret etti

Türkiye Bilişim Derneği bünyesinde faaliyet gösteren TBD Genç üyesi öğrenciler 9 Mayıs Çarşamba günü Radore’yi ziyaret etti. Marmara Üniversitesi ve Medeniyet Üniversitesi’nin Bilgisayar Öğretmenliği ve Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümlerinde okuyan 12 öğrenci Radore ekibi ile birlikte veri merkezini gezdi. Öğrenciler, hem veri merkezinde çalışmanın nasıl bir şey olduğunu gözlemlediler hem de bilgi teknolojileri hakkında ayrıntılı bilgi aldılar. Ardından Radore İnsan Kaynakları Müdürü Tuba Günay ve Radore Genel Müdürü Sadi Abalı ile bir araya gelen öğrenciler iş hayatı ve bilişim sektöründe çalışmakla ilgili akıllarındaki sorular hakkında bilgi aldılar.

TBD Genç kimdir?

Türkiye Bilişim Derneği bünyesinde faaliyet gösteren ve Türkiye’de 7 şubesi bulunan TBD Genç üniversite tarafında bilişim bilincini aşılamayı amaçlayan bir oluşum. TBD Genç üyelerinin büyük çoğunluğu üniversitelerin bilgisayar mühendisliği başta olmak üzere bilişimle ilgili bölümlerinde okuyan öğrencilerden oluşuyor.

 

BThaber Bowling Turnuvası Bilişim Sektörü’nü bir araya getirdi

Bilişim teknolojileri alanında Türkiye’nin en köklü yayınlarından BThaber, Mecidiyeköy Profilo AVM’de 14 Mayıs Pazartesi günü düzenlediği Bowling Turnuvası ile bilişim sektörünü bir araya getirdi. Sektör çalışanlarından oluşan toplam 28 takımın kıyasıya yarıştığı turnuvanın sponsorlarından olan Radore aynı zamanda Bownling takımıyla da salonda yerini aldı. Keyifli anların yaşandığı etkinliğe toplam 140 kişinin katıldı.

Radore Genel Müdürü Sadi Abalı’nın etkinlikle ilgili görüşlerini aşağıdaki videoda bulabilirsiniz:

 

PHP Konferans 2018 gerçekleştirildi

PHPKonf – İstanbul PHP Konferansı etkinliği 20-21 Mayıs tarihlerinde Nişantaşı Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Radore’nin de Gold Sponsor olarak yer aldığı etkinlik yazılım dünyasından büyük ilgi gördü. Yurt içi ve Yurt dışından 23 farklı konuşmacının katıldığı etkinlikte, tüm katılımcılar konferans boyunca dünyanın ve Türkiye’nin değerli PHP geliştiricileri ile tanışma imkânı buldu, onlara sorular yöneltti ve deneyimlerinden faydalandı.

Radore ekibi de “Özgür Yazılımcılar için Bağımsız Veri Merkezi” sloganıyla etkinlik alanında hazır bulundu. Katılımcılara çeşitli hediyelerin dağıtıldığı Radore standında PHP’nin sunduğu hız, kolaylık ve özgürlükten vaz geçemeyenlere tam yedekli ve operatör bağımsız veri merkezinin avantajları hakkında bilgi verildi.

Etkinlik detaylarına phpkonf.org  adresinden erişebilirsiniz.