Radore, bu yıl ikincisi düzenlenen Growth Hacking İstanbul 2017 etkinliğindeydi. 13 Eylül 2017’de İstanbul Habita’da 150’yi aşkın konuğun katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, “Dönüşüm Optimizasyonu” konusu ele alındı. Yemeksepeti.com, Pegasus Growth, LC Waikiki gibi markaların dijital pazarlama ve CRO uzmanlarının konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte, dönüşüm optimizasyon süreçleri, CRO sürecinde veri analizi, kullanıcı psikolojisi ve dönüşüm gibi başlıklara değinildi.

İlk olarak 2010 yılında ortaya çıkan bir kavram olan Growth Hacking, internet girişimlerinin büyüme sürecindeki sorunlarının keşfedilmesi ve bu sorunlar için yenilikçi çözümlerin geliştirilmesini hedefliyor. Etkinlik kapsamında ele alınan “Conversation Rate Optimization – CRO” yani “Dönüşüm Optimizasyonu” kavramı ise kullanıcıların web sitesinden başarılı bir şekilde ürün veya hizmet satın alması, üyelik kaydı yapması dosya indirmesi vb. işlemler olarak tanımlanıyor.

Aynı zamanda etkinliğin sponsorları arasında olan Radore, etkinliğe özel kurguladığı sosyal medya kampanyası ile konuklarla twitter üzerinden etkileşime geçti. Bunun yanında birçok katılımcıyı standında misafir eden Radore ekibi, veri merkezi ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu. Radore standına uğrayan katılımcılara çeşitli promosyon malzemeleri hediye edildi.