Bilenleriniz mutlaka vardır. 26-27 Nisan tarihlerinde Forum İstanbul 2012’ye katıldık. Facebook ve Twitter hesaplarımızdan gün içinde bildirimlerimiz oldu ancak bunla ilgili detaylı birşeyler yazma şansımız, yaşadığımız bazı talihsizlikler nedeniyle gecikti. Konferans sonrasında elimizdekileri derleyip toparladıktan sonra yazmanın daha doğru olacağını düşündük.

Forum İstanbul 2012’de genellikle, Türkiye’nin ekonomik kalkınma potansiyeli, ekonomiye yön veren unsurlar ve ekonominin gelecek 10 yılı ile ilgili yol haritaları gibi konular konuşuldu. 2 gün süren konferansta, Süreyya Ciliv (Turkcell, Genel Müdür), Hakan Binbaşgil (Akbank, Genel Müdür), M. Zafer Çağlayan (TC Ekonomi Bakanı), İbrahim Turhan (İMKB Başkanı), Prof. Manfred Lahnstein (Almanya Eski Maliye Bakanı), Tamer Özmen (Microsoft Türkiye Genel Müdürü) ve daha birçok değerli isim konuşmacı olarak yer aldı.

Radore olarak daha önce katıldığımız etkinlikler ve konferanslar genel olarak telekomünikasyon ağırlıklıydı. Doğrudan iletişim ile ilgili olmayan, ekonomik bir konferansta ne işimiz olduğunu merak etmiş olabilirsiniz doğal olarak. İletişim sektörü ve özellikle internetin son yıllardaki hızlı gelişimi ortada. Günümüzde internet, şirketlerin global pazarda var olabilmeleri ve daha geniş kitlelere hitap edebilmeleri için temel gereksinimler arasında yer alıyor. Türkiye’de internetin bir sektör haline gelmesi, son yıllarda yeni yeni oluyor. Bu aşamada, bu sektörde faaliyet gösteren firmaların kendilerini daha iyi ifade etmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Gelecek yıllarda iletişim sektörünün ekonomiye katkıları, bugüne oranla çok daha fazla olacak. Biz de hem kendimizi daha geniş kitlelere tanıtmak, hem de ülkemizdeki ekonomik gelişmeleri daha iyi takip edebilmek ve değerlendirmek adına, Forum İstanbul 2012’de yerimizi aldık.

Konferans ve Radore standından fotoğraflar için Flickr hesabımıza göz atabilirsiniz.