Veri yedekleme yöntemleri nelerdir? [Konuk Yazar]

Veri, günümüzde tüm işletmelerin en değerli varlıkları arasında yer alıyor. Bundan dolayı veri kaybına karşı önlem almak ve veriye kesintisiz erişim sağlayabilmek hayati önem taşıyor. Bu sürekliliğin sağlanabilmesi için hem altyapıların hem de veri yedekleme ise kaçınılmaz bir gereklilik. İş sürekliliği kavramının temelinde veriye her zaman, her koşulda ve her yerden ulaşabilme düşüncesi vardır. Rekabet ortamlarında işletmeler zamana bağlı hizmet verdikleri için bazen çok kısa sistem kesintileri dahi kabul edilebilir değildir. Veri merkezlerinde sürekliliği sağlayan konular BT ekipmanlarının yedeklenmesi, verinin yedeklenmesi ve…
Yazıyı Görüntüle

Yedeklemeyi #radoreyesor

Tercih ettiğiniz sunucu sistemi ne olursa olsun, barındırdığı veriler işletmeniz için hayati önem taşır. İşletmenizdeki kritik veriler, önemli hizmetler ve projeler sunucunuzda depolanır. Aslında sunucunuz sadece veri ve uygulamalardan ibaret değildir. Sunucunuz bir bakıma yatırım, iş gücü, zaman ve marka değeri de depolar.
Yazıyı Görüntüle

Radore Veeam Backup kullanıyor.

Radore kendi sunucu altyapısında ve sunucu yedekleme hizmetlerinde  Veeam Backup ‘ı tercih ediyor. Veeam Backup’ın “Tekilleme” ve “Sıkıştırma“ özelliği ile Radore’nin kendi altyapısındaki Terabyte’larca verinin “full” yedeği 350 – 400GB civarına, 8 saatte bir alınan yedekleri ise 20-30 GB civarına düşüyor. Böylece yedekleme alanımızda önemli derecede tasarruf sağlayabiliyoruz.
Yazıyı Görüntüle
Radore Blog