Austin – Texas’da, 11-13 Aralık 2012’de  düzenlenen Dell World 2012; açıkhavada başlayıp içeride devam eden bir konserle başladı. Birçok ünlü müzisyenin bir araya geldiği konser “Camp Freddy and featured guests from Linkin Park” adıyla sahneye çıktı. Grup Dave Navarro (Gitar, Jane’s Addiction/Red Hot Chili Peppers), Billy Morrison (Gitar, Billy Idol), Matt Sorum (Davul, Guns N’ Roses/Velvet Revolver), Donovan Leitch, Jr. (Vokal) ve Chris Chaney (Bas Jane’s Addiction/Alanis Morissette)den oluşuyordu.

Michael Dell’in açılış konuşması ile seminerlerin başlamasının ardından A.B.D’nin 42. Başkanı Bill Clinton, kendi kurduğu hayır kurumu “Clinton Global Initiative”e Dell tarafından yapılan yardımlara teşekkür etmek amacıyla kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Bu konuşmada en çok dikkat çeken nokta Clinton’un hayatında yalnızca iki defa mail attığını itiraf etmesiydi.

Dell, Clinton Global Initiative ile bir araya gelerek; yeni kurulmuş teknoloji şirketlerine destek olmayı hedefleyen “Dell Center for Entrepreneurs”u kurduklarını duyurdu.

İki önemli ismin konuşmasının ardından seminerler dizisi başladı. Öncelikle, uluslararası yazarlar Steven D. Levitt ve Stephen J. Dubner’ın konuşmalarını dinledik. Hemen ardından, siber güvenlikle ilgili oturumlar düzenlendi ve sonunda da Dell Çözümleri Merkezi, laboratuvarlarda gerçek sorunlar yaratarak çözümleri üzerine anlatımlar gerçekleştirdi ve isteyen herkese de bunları tecrübe etme fırsatı tanıdı. Bunlar arasında altyapımıza yeni kattığımız Dell Compellent Storage Center da vardı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Dell Emerging Solutions Ecosystem bünyesine katılan şirketlerden bahsedildi.

Bu şirketler şöyle:

  • Suse

www.suse.com

  • Inktank

www.inktank.com

Bunlar dışında etkinlik süresince, Backup ve Recovery risk – maliyet karşılaştırması, sanal döneme geçiş ile gereği artan yüksek performans ağlar, ölçeklendirilebilir güvenlik sistemleri, Cloud yapısına geçiş dikkat çeken konular oldu.

Not: Tüm katılımcılar yemekleri çok beğendiğini söyledi.