Radore olarak ilk defa sponsorlar arasında yerimizi aldığımız, Avrasya bölgesinin en önemli yeni dijital etkinliklerinden biri olan Startup Istanbul, 5 Ekim tarihinde Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi’nde 2.000’den fazla kişinin katılımı ile gerçekleşti.

“Biz de Start Up’tık” konseptiyle katıldığımız, 200’den fazla girişimi, 150’den fazla yatırımcı ile buluşturan Startup Istanbul’a 78 farklı ülkeden katılım gerçekleşti. Etkinlikte ilham veren sunumlarıyla girişimcilere ve yatırımcılara rehberlik eden bir çok konuşmacı yer aldı. Online platformlardan siber güvenlik çözümlerine kadar pek çok farklı alanda geleceğin teknolojilerini üretme amacıyla yola çıkan  girişimciler, 2 günlük eğitimlerin ve elemelerin sonunda yatırımcıların dikkatini çekebilmek için uğraştılar.

Finale kalan 17 girişimci, Steve Blank, Teruhide Sato ve Andrea Barrica’dan oluşan zorlu jüriye ikişer dakikalık sunum yaptı. Girişimciler, iş modellerini ve ürünlerini yaklaşık bin katılımcıya, buna ek olarak canlı yayın aracılığıyla da dünya çapında on binlerce izleyiciye anlatma fırsatı elde ettiler.

Oylama sonucunda Kenya merkezli olan mobil para/fintech girişimi Nims birinci olurken, Endonezya’nın gıda ve beslenme sorununa çözüm bulmak amacıyla kurulan iGrow ikinci, İran merkezli yeni nesil proje yönetimi platformu olan Taskulu da üçüncü oldu.

Finale kalan girişimcilerin listesi de şöyle;

Etkinlikte Radore ekibi gün boyunca katılımcıların veri merkezi hizmetleri hakkında merak ettiği tüm sorulara cevap vermek için stantta bulundu. Radore’nin Start Up’lar için özel olarak hazırladığı “Radore Start Up Pack” yoğun ilgi gördü. Standa uğrayan katılımcılara Start Up’lar için özel olarak tasarlanmış kupa, t-shirt ve stres topu hediye edildi. Fotoğraflar için sosyal medya (Facebook, Twitter, Instagram) hesaplarımıza da göz atabilirsiniz.